Frequently Asked Questions

Anatolian.Org ve Bank Anatolian nedir?

Anatolian.Org normalde video oyunları ve grafik teknolojileri üzerine çalışan bağımsız bir oluşumdur. Asıl çalışma alanlarından bazıları; grafik programlama, shader programlama, 3D facial motion capture, precomputed illumination, AI (pathfinding). Bağımsız geliştirici ve üreticilerin market faaliyetlerini kolaylaştırmak ve daha özgür bir dijital ürün pazarı oluşturmak amacıyla bir yola çıktık. Kripto paraların kullanımının kolaylaştırılmasının ve yaygınlaştırılmasının bu yolda faydalı olacağını gördük. Bunun için de kolları sıvadık ve kripto para takas platformu Bank Anatolian’ı kurduk. İleride bunun üzerine inşa edeceğimiz sistemler ile dijital ürün pazarında bağımsız geliştiricilerin önünü açmayı umuyoruz. Bank Anatolian, bu yoldaki en temel projemiz.

 

Bank Anatolian kullanıcısı olabilmem için kimlik bilgilerimi paylaşmalı mıyım?

Hayır, Bank Anatolian gerçek bir kişi olduğunuzu banka hesabınızdan TL yüklemesi yaptığınızda onaylar. Bu aşamadan sonra kimlik bilgilerinize ihtiyaç duymuyoruz. Lakin bu kimliklerinizin yetkili makamlardan gizlendiği anlamına gelmiyor. Resmi işlemlerde yetkili makamlar, Bank Anatolian hesabınızın bağlı olduğu banka hesabının bilgileri ile size ulaşabilir.

 

Hesabıma erişemediğim durumlarda kimliğimi nasıl ispatlayacağım?

Bu gibi durumlarda kullanabileceğiniz bir sanal kimlik oluşturup bunu size güvenli bir yerde saklamanız için veriyoruz. Eğer sanal kimlik dosyanıza veya e-postalarınıza erişiminizi kaybetmişseniz, sizden daha önce kullandığınız banka hesaplarından biri ile küçük miktar bakiye yüklemesi yapmanızı isteriz. İşlem doğrulandığında hesabınıza erişebilmenizi sağlarız.

 

Sanal kimlik nedir?

Sanal kimlik, hesabınıza erişmekte zorlandığınız zaman kullanabileceğiniz size özel veriler içeren dosyadır. E-postalarınıza erişebilecek üçüncü şahısların olası saldırılarını önlemek amacıyla hesap kurtarma esnasında kullanılır, bir nevi hesap kurtarma işlemi için 2. yetkilendirme aşamasıdır.